Teklif Al

Siteplus’ın profesyonel yönetimden özel güvenliğe, temizlikten bahçe bakımına kadar verdiği destek hizmetlerinden ilgilendiğiniz sektör hakkında teklif almak için formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Temizlik
Siteplus

Kurumsal Temizlik

Bir yaşam veya çalışma alanına girdiğinizde öncelikle sizi ortamın temizliği, kokusu, düzeni etkiler. Çalışma ve yaşam alanlarında hijyen ve temizliği sağlayarak çalışan ve müşterilerinize verdiğiniz önem, motivasyonu ve müşteri memnuniyetini artırır.

25 yılı aşan tecrübesiyle Siteplus, temizlik endüstrisindeki en son teknolojiyle hazırlanmış, yenilikçi, çevre dostu çözümleri, sürekli eğitimlerle geliştirilen personeliyle sürdürülebilir, kaliteli hizmet sağlamaktadır.

Siteplus, temizlik sektöründe hep öncü, hep yenilikçi ve ilklerin firması olmuştur. Kendini asla tekrarlamayan ve devamlı geliştiren bir yapıya sahip olan Siteplus, müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde sektörün aranan ve tercih edilen firması haline gelmiştir. Temizlik, Siteplus’ta bir kavram olmaktan çok bir hedeftir, inançtır ve yaşam tarzıdır.

Siteplus, ulusal ve uluslararası kuruluşlardan, bir şehir büyüklüğündeki şantiyeden, küçük bir ofise kadar Kurumsal Temizlik anlayışıyla kaliteli mükemmel temizliği sağlar.

Temizliğin doğru noktası Siteplus, TSE’den ‘’Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi Belgesi’’ alan ülkemizdeki ilk şirkettir.

İnşaat Sonu Temizlik

İnşaatı yeni tamamlanmış yerlerin kullanıma hazırlanması için yapılan temizlik çalışmasına inşaat sonu temizliği adı verilir. Kullanıma hazırlanacak yerler toz, harç parçaları, silikon ve bant izleri gibi inşaattan kalmış malzemelerden temizlenmesi gerekir. Bu temizlik modelinde profesyonel bir ekip, sistematik bir şekilde, bu temizliğe özel malzemeler kullanarak işlem yapar ve ortamı kullanıma hazır hale getirir.

İnşaat sonu temizliğinde profesyonel temizlik firmasının uzmanlığından faydalanmak istendiği takdirde öncelikle kurumsal bir firma arayışına girilmelidir. Siteplus inşaat sonrası profesyonel temizlik hizmetinde eğitimli personeli, doğru ve uygun malzeme kullanımı ile yeni yapıdaki materyale zarar vermeden temizlik yapar.

İnşaat sonu temizlik ile genel temizlik arasındaki fark nedir?

İnşaat sonrası yapılan temizlikte kullanılan malzeme-ekipmanlar, temizlik yöntemleri genel temizlik işlemine göre farklılık gösterir. Boya, harç, bant vb. kalıntıların çıkarılabilmesi için güçlü ve özel kimyasallara, kazıyıcı ekipmanlara ve yardımcı makinalara ihtiyaç vardır. Genel temizlik işleminde uygulanan süpürme, paspaslama, toz alma-silme, yıkama, parlatma, cilalama, yüksekte çalışma vb. yöntemlere ek olarak inşaat sonu temizlikte kazıma, bant, balonlu naylon, koruyucu kaplama sökme, ovalama gibi temizlik yöntemleri de kullanılır. İnşaat sonrası temizlik işlemlerinde harcanan zamanın büyük bir bölümünü bu yöntemler oluşturur. Daha sonra detay ve ince temizlik işlemleri yapılır.

İnşaat sonrası temizlikte hangi uygulamalar yapılır?

İnşaat sonrası temizlikte öncelikle iyi bir fizibilite ile alanda hangi uygulamalara ihtiyaç olduğu, bu uygulamaların İSG tedbirleri doğrultusunda nasıl yapılacağı, hangi malzeme-ekipman-makinaya ihtiyaç olduğu, kaç personel ile ne kadar zamanda yapılacağı doğru ve tam olarak belirlenir.

İnşaat sonu temizlikte yüksek tavan, kolon, duvar, kapı, cam, çerçeve, sundurma vb. yüksekte çalışma gerektirecek uygulamalar, mutfak-banyo-WC-abdesthane gibi ıslak hacim temizliği, yüzey-zemin özelliğine göre, yani yumuşak-halı, sert-mermer, karo, beton, fayans, pvc, ahşap, metal zeminlerin temizliği yapılır. Siteplus bu uygulamalarda her türlü iş sağlığı ve güvenliği (İSG) tedbirini alarak eğitimli personel ile çalışır.

İnşaat sonu temizlikte hangi malzemeler kullanılır?

İnşaat sonu temizlikte harç, boya, bant gibi kalıntıların çıkarılması için yüzey çeşidine göre zarar vermeyecek ve kalıntıların kolayca çıkarılmasını sağlayacak özel kimyasallara ve ekipmanlara ihtiyaç vardır.

Genel temizlikte kullanılan malzemelerle birlikte, cam-zemin kazıyıcı ekipman, ovma teli, zemin yıkama makinesi ve zemin yıkama pedi-fırçası-keçesi, yükseltici makine ve ekipmanlar, ısıtma makinesi, kuru vakum, buhar makinesi, selülozik tiner, kireç sökücü, pas sökücü, yağ sökücü, metal temizleyici, WC temizleyici, çamaşır suyu, sıvı ovma maddesi gibi malzemeler kullanılır.

İnşaat sonu temizlik hizmet alanları

Siteplus Profesyonel Temizlik, çok katlı iş merkezlerinden bahçeli villalara, hastanelerden kurum binalarına kadar farklı hizmet alanlarına yönelik ve farklı büyüklükteki yapılara inşaat sonu temizlik hizmeti sağlar. İnşaatı tamamlanmış yapıya ait iç temizliğin yanı sıra dış cephe temizliği de yine uzman ve deneyimli bir ekip tarafından, doğru malzemeler kullanılarak uygulanır.

Siteplus tarafından inşaat sonu temizlik hizmeti almak için teklif formumuzdaki “Kurumsal Temizlik” başlığını işaretleyebilirsiniz. Ayrıca 0 (312) 236 12 56 no’lu telefondan Siteplus Merkez Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Dış Cephe Temizlik Hizmeti

Dış cephe temizliği, binaların dış kısımlarında yer alan cam, kompozit, levha gibi yapılara yönelik özel temizleyiciler, yöntemler, makine ve ekipmanlar kullanılarak yapılan temizliktir. Dış cephe temizliği hizmeti cephe özelliğine göre sepetli vinç, makaslı platform, eklemli platform, örümcek platform ve dağcılık sistemi ile yerine getirilir. Bu işlem gerekli donanım ile birlikte profesyonel olarak bu işi yapan sağlıklı ve eğitimli personeller eşliğinde gerçekleştirilir.

Dış cephe temizliğinde kullanılan bu sistemler iş gücü kaybını önler, temizliğin kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapılmasını sağlar. Hangi sistem kullanılırsa kullanılsın dış cephe temizliği büyük riskler taşır. Bu nedenle bu işlemlerin gerekli iş sağlığı ve güvenliği (İSG) tedbirleri alınarak, sağlığı yüksekte çalışmaya elverişli ve eğitimli personel tarafından güvenli bir şekilde yapılması gerekir.

Dış cephe temizliği hizmeti yılda minimum iki kere yapılmalıdır. Binaların dış yüzeyinde yer alan cam ve kaplamalar zaman içinde yağmur suyu, kar, rüzgâr, egzoz dumanı ya da diğer kirlere maruz kalır. Uygun teknik yöntemle yapılmayan dış cephe temizliğinde bu lekeler kalıcı hale gelir. Bu durum bina kaplamasının zarar görmesine ve estetik görünümün ortadan kalkmasına neden olur.

Dış cephe temizlik hizmetine başlamadan önce bina yapısı incelenerek cephe özelliğine uygun araç ve sistem belirlenir. Örneğin dış cephesi düz olan yapılar için sepetli platform, makaslı yerden yükseltici, iple erişim sistemleri tercih edilirken, cephe yapısında fazla girinti-çıkıntı varsa eklemli platform, örümcek platform Sistemi kullanılır. Seçilen dış cephe temizlik sistemi, cephenin kaç metrekare olduğu, dış cephe kaplamasının özelliğine bağlı olarak kullanılacak temizlik malzemesi türü, bu profesyonel temizlik hizmetinin maliyetini hesaplamada önemli yer tutar.

Dış cephe temizliğine başlamadan önce bina çevresinde gereken güvenlik alanları oluşturularak bina giriş-çıkışları kontrol altına alınır. Yukarıdan aşağıya doğru yapılan dış cephe temizliğinde profesyonel temizlik personelinin iş güvenliğinin sağlanması da büyük önem taşır. Yüksekliğin yanı sıra hava koşulları da (örneğin yüksekte aşırı rüzgâr) dış cephe ve cam temizliği yapan personel için tehlike oluşturur. Bu yüzden Siteplus bünyesinde bulunan İSG Birimi’nde görevli iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, yüksekte çalışma koşullarını ve ekipman uygunluğunu düzenli olarak kontrol ederler. Ayrıca periyodik İSG eğitimleri ile personel farkındalığını üst düzeye taşırlar.

Siteplus, kurumsal yapısı, son teknoloji ekipmanı, kaliteli temizlik malzemesi tercihi ve deneyimli ekibiyle profesyonel temizlik hizmetlerinde ayrı bir uzmanlık gerektiren dış cephe ve cam temizliği işlemlerinde de en iyi hizmeti sunar.

Dış cephe temizlik işlemlerinin düzenli olarak yapılması ile sonraki temizlik uygulamalarının daha rahat ve kısa sürede yapılmasını sağlanırken, dış cephedeki cam ve kaplama ömrünün de uzamasına yardımcı olur.

Temizlikte Kalite

Siteplus, operasyon ve kalite mükemmelliğinin yanında müşteriye her an dokunan yapısıyla sektöründe gözle görülür bir farklılaşma yaratmaktadır.

Siteplus’ın yenilikçi ve ilerici kimliği her müşterisi ile benzersiz bir sinerji yaratmakta, personeli aracılığıyla güven ilişkisi kurmakta, bu sayede çalıştığı her projeyi bir başarı hikayesine dönüştürmektedir. 

Temizlik sektöründeki en büyük sıkıntı, işin satılması sürecinde vaat edilenlerle sözleşme süreçlerinin birlikte yürütülememesidir. Siteplus’ın en büyük özelliği, ‘müşteri memnuniyeti’ tabirini duvarları süsleyen bir söz olmaktan öteye götürüp bunu bir ilke haline getirmesidir. 

Sürekli Performans Değerlendirme 

Siteplus, en önemli değeri olan personellerinin kişisel gelişimleri için 40’ın üzerinde konu başlığında personellerinin etkinliğini ve yetkinliğini artıracak eğitimler vermektedir. 

Eğitim departmanımızın yetkinlikleri çerçevesinde verdikleri eğitimlere ek olarak dış kaynaklı eğitim hizmeti desteği alınmaktadır. Eğitim departmanımızca iş ortaklarımızın hassasiyet ve ihtiyaçlarına yönelik verilecek eğitimler proje başlangıcında belirlenerek oryantasyon ve yıllık eğitim planlamalar oluşturulur ve iş ortaklarımız ile paylaşılır. Sürecin devamında verilen eğitimlerin etkinlikleri saha denetim ekiplerimizce ve denetim ekibimizce ayrı ayrı ölçülür ve değerlendirme sonrasında planlamanın tekrarına veya devamına karar verilir.

Siteplus’ın öncelikli hedefi Türkiye genelinde hizmet talep eden iş ortaklarına doğru seçilmiş, eğitimli ve işine değer veren personelleri ile işlerine ve markalarına değer katan hizmeti sunabilmektir. Bunun devamında, Siteplus ailesi olarak en büyük hayalimiz ülkemizden bir dünya markası çıkarmaktır.

Hizmet Esnekliğimiz

Siteplus, bir proje almaya hak kazandığında, ilk olarak, uzman personeliyle birlikte idari ve fiziki fizibilite çalışması gerçekleştirir.

Siteplus temizlik ekipleri, yapının özelliklerine uygun makine, ekipman ve temizlik ürünleri tedariği ve kullanım prosedürlerini belirleyerek konuyla ilgili bir plan hazırlar. Projenin teknik altyapısı Siteplus teknik kadrosu tarafından incelenerek, mevcut altyapının durum raporlaması gerçekleştirilir.

Siteplus bu fizibilite çalışması ile müzelerden, şantiyelere, sitelerden stratejik projelere, kolejlerden teknokentlere kadar geniş bir skalada, tüm açık ve kapalı alanlarda aynı dikkat ve profesyonellikle mükemmelliyetçilik ilkesinden ödün vermeden hizmet sağlayan çözüm ortağınızdır.

Kurumsal Temizliğe Genel Bakış: 

  • Tam Zamanlı Temizlik Hizmeti 
  • Endüstriyel Tesis Temizlik Hizmeti 
  • Organizasyon Temizlik Hizmetleri 
  • İnşaat Sonu Temizlik Hizmetleri 
  • Genel Temizlik Hizmeti
  • Dış Cephe Temizlik Hizmeti 
  • Yerinde Halı Temizliği Hizmeti 
  • Kat Hizmetleri 
  • Çevre Temizlik Hizmetleri
Çevreye Duyarlıyız

Özellikle kurumsal temizlik ve özel güvenlik hizmetlerinde sektöründe başı çeken Siteplus, hizmet kalitesini bilinen üst limitlerin de ötesine taşımaktadır. Gelecekte oluşabilecek kazaları engellemek için örnek olayların incelendiği tam ve eksiksiz eğitimler ve raporlar düzenlenir. Olgunlaşmış bir iş kültürü oluşturmak için katılımcılığı teşvik eden İSG yapısı Siteplus için oldukça önemli bir değerdir. 

Bu kurumsal kültür çerçevesinde geliştirilen ISG ve çevre bilinci profesyonel temizlik malzemelerinin seçiminde de etkili olmuştur. Siteplus kullandığı tüm profesyonel temizlik malzemelerini doğaya saygılı ürünlerden seçmektedir

Siteplus hizmet verdiği tüm yapılara geri dönüşüm kutuları yerleştirerek bu konuda da duyarlılığı arttırmayı hedeflemektedir

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Temizlik ve Dezenfeksiyon Uygulamaları

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ne hizmet veren Siteplus Profesyonel Temizlik pandemide de temizlik, hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çapraz bulaşma riskini önleyecek renk kodlama sistemi, onaylı hijyen ve dezenfeksiyon malzemeleri ile titiz bir şekilde çalışılıyor. Çok temaslı yüzeyler olarak adlandırılan musluk başları, kapı kolları, bilgisayar klavyeleri, asansör düğmeleri, danışma bankoları gibi yüzeyler sık sık dezenfekte ediliyor. Dezenfeksiyon sırasında mekanlar havalandırılarak bulaşma riski azaltılıyor. Siteplus, TSE- Covid 19 Güvenli Hizmet Belgesi alan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Covid-19 salgın yönetimi ve çalışma rehberlerini dikkate alarak profesyonel temizlik ve dezenfeksiyon faaliyetlerine devam edecektir. Bundan sonra da eğitim kurumlarındaki profesyonel temizlik anlayışıyla çalışanların ve öğrencilerin sağlığını gözeten titiz, kaliteli ve özenli hizmet anlayışıyla fark yaratacaktır.

Çankaya Üniversitesi’nde Temizlik ve Dezenfeksiyon Uygulamaları

Pandemi sürecinde Siteplus Profesyonel Temizlik Hizmetleri Çankaya Üniversitesi’nde temizlik, hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor. Özellikle çok temaslı yüzeylerin yer aldığı tuvalet ve asansörler gibi ortak kullanım alanları, giriş-çıkış noktaları, ofisler, yurt odaları, amfiler, sınıflar, spor salonu, kütüphane gibi alanlarda periyodik olarak hijyen uygulamaları yapılıyor. Onaylı hijyen ve dezenfektanlar kullanılarak yapılan bu çalışmalar eğitimli Siteplus temizlik personeli tarafından uygulanıyor. Siteplus, çapraz bulaşma riskini önleyecek şekilde renk kodları kullanarak dezenfeksiyon faaliyetlerini titizlikle yürütüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Covid-19 salgın yönetimi ve çalışma rehberlerini göz önünde oluşturulan temizlik, hijyen ve dezenfeksiyon prosedürleri ile Çankaya Üniversitesi çalışanları ve öğrencileri için sağlıklı, temiz ve güvenli bir eğitim alanı sağlıyor. Profesyonel temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti sağladığı tüm kurumlarda çalışmalar düzenli olarak kontrol ediliyor.